You are here

Kraana ja telfri käigukasti ülevaatus

Käigukasti ülevaatus

Kraanal on palju kriitilise tähtsusega komponente: ühendusdetailid, konksuplokid, konksu varred, trossid, konksutarvikud, käigukastid ja mitmed muud osad. Vahel tuleb neid komponente hinnata üksikasjalikumalt kui seda võimaldavad tavaline ülevaatus ja ennetav hooldus. 

Paljudes riikides nõuavad eeskirjad avatud käigukasti ülevaatusi. Vaadake käigukasti ülevaatusintervalli kohta teabe saamiseks kohalikke eeskirju ja originaaltootja nõudeid või võtke abi saamiseks ühendust ettevõtte Konecranes piirkondliku hooldusosakonnaga.

Käigukasti rike

Rasketalitlusrakendustel kasutatavatel või mitu aastat kasutusel olnud kraanadel võib esineda kumulatiivset väsimust ja teisi kahjustusi. Äärmuslikel juhtudel võib käigukasti rike olla katastroofiline ja sellega võib kaasneda koorma kukkumine. Nõuetele vastavuse ja ohutuse tagamiseks soovitame käigukasti ülevaatust, mis võimaldab teha kindlaks sildkraana hammasrataste ja seotud komponentide seisukorra.

KONECRANES PAKUB KAHTE TÜÜPI KÄIGUKASTI ÜLEVAATUSI.

Käigukasti ülevaatus

Käigukasti ülevaatusel kontrollib väljaõppinud spetsialist visuaalselt põhikomponente ning hindab kraana kasutusest ülevaate saamiseks hooldus- ja ülevaatusajalugu. Üldjuhul kontrollib inspektor õlitaset ning vaatab endoskoobi abil üle käigukasti sisemuse ja hammasrataste pinnad. Inspektor võib võtta laborianalüüsideks õliproovi, mis võimaldab tuvastada põlenud õli, metalliosakesi ja teisi võimalike talitlushäiretele viitavaid probleeme. Regulaarset käigukasti ülevaatust saab teha igal ajal, eriti sellistel kraanadel, millel kahtlustatakse käigukasti probleeme. Puuduse tuvastamisel võib inspektor edasiseks analüüsimiseks soovitada põhjalikku käigukasti ülevaatust.

Põhjalik käigukasti ülevaatus

Põhjalikul käigukasti ülevaatusel võetakse käigukast osadeks ning sisekomponentide testimiseks kasutatakse mittepurustavaid tehnikaid (näiteks luminestsentsdefektoskoopiat ja magnetilist kummi). Põhjalik käigukasti ülevaatus on soovitatav seadmetele, mis on rohkem kui 10 aasta vanused, kraanadele, mida kasutatakse rasketalitlusrakendustel ja tsükliliselt, õhukese serva või keevitatud kodarate disainiga hammasratastele, originaaldisainist erineval viisil kasutatavatele seadmetele, protsessikriitilistele kraanadele ja teadmata ajalooga seadmetele. See ülevaatus võib tuua esile kergeid või väikseid defekte, mis ei ole silmaga nähtavad, kuid võivad kõrvaldamata jätmisel põhjustada tulevikus probleeme.

Leppige käigukasti ülevaatuse aeg kokku juba täna

Käigukasti sisekomponente ei hinnata tavaliselt perioodilistel ülevaatustel ja muudel nõuetele vastavuse ülevaatustel. Võtke ühendust ettevõtte Konecranes lähima hooldusosakonnaga, et leppida käigukasti ülevaatuse aeg kokku juba täna.