You are here

OSADE KIIRENDATUD TARNE SÄÄSTIS KLIENDILE ENAM KUI 300 000 DOLLARIT SEISUAJA KULUSID

Pime öö Baton Rouge'is

Stupp Corporation teeb täisvalikus eri mõõtu terastorusid.  Kell 2 öösel 9. septembril 2012 sai Konecranesi hooldusjuht Stephen Doyle väljakutse: ettevõtte spiraalitsehhis oli katastroofiliselt purunenud poolilao 54-tonnine telfer. Õnnetuse algpõhjus polnud teada, kuid tagajärjed olid selged. Tõstevankri korpus oli tõsiselt viga saanud ja kraana täiesti kasutuskõlbmatu.

"See kraana on nende tegevuse jaoks eluliselt oluline. See tõstab 40-tonniseid teraserulle toruvalmistusmasinasse ja on nende tehase tootmise alguspunkt," ütles Doyle. Konecranesi meeskond kontrollis tõsteseadme remondiks vajalike osade varu: laagri korpus, lisaks veel kolm neljast trumlit paigal hoidvast külgplaadist. Tross oli purunenud, kuid nad leidsid, et käigukast on veel kõlbulik. Hinnanguline tarneaeg oli kuus kuni kaheksa nädalat.

Stuppi töötajad tegid ajutise remondi, kuid järelevalveinspektorid keeldusid seda aktsepteerimast, kuna kraana põhiülesanne oli 40-tonniste teraserullide tõstmine. Tekkis patiseis.

Ajutine lahendus

Stupp vajas osade saabumiseni ajutist lahendust. Stuppi ostujuhi Greg Newmani sõnul leidsid töötajad viisi, kuidas kasutada nende kahveltõstukit. "See polnud ideaalne, kuna tähendas 40-tonnise rulliga koormatud väga raske seadme paigutamist põrandale, mis polnud sellise koormuse jaoks mõeldud," ütles Newman. See nõudis rohkem tööjõudu, aega ja raha. "Meil tuli inimesi teistelt töödelt appi tuua, mis mõjutas teiste projektide ületunnitöö kulusid," rääkis Newman. Tema hinnangul lisas kahveltõstukiga ajutise lahenduse kasutamine tegevuskuludele 15 000 dollarit päevas, kuna tavaliselt kahe-kolme tunniga tehtavale tööle kulus nüüd viis-kuus.

Kliendi nimel tuleb vaeva näha

Stephen Doyle sai aru, mis on kaalul, ja saatis palve Konecranes Partsi organisatsiooni tippjuhtidele, et vajalikud osad saadetaks kiiremini. Tellimus saadeti Soomest teele 25. septembril ja 12. oktoobril oli kraana taas töövalmis. Kiirendatud remondiga saavutatud lugupidamine on nüüd toonud Konecranesile Stuppilt hoopis rohkem tööd.